Régi ötletem, miszerint valahol közzéteszem kutatásaim eredményeit, mostanra kötelességemé vált. Természetesen kutatóként ezt folyamatosan meg kell tennem tudományos publikációk, előadások formájában, azonban vannak olyan érdekességek is, melyek a számok és adatok halmazából kibogozva a kutatási területen élők számára is érdekes lehet.
Az indíttatást az adta, hogy terepbejárásaimon általában nem egyedül vettem részt, valakit a családból vagy épp a barátok közül rábeszéltem, hogy kísérjenek el. Mikor ilyenkor elkezdtem mesélni, hogy mit is csinálunk, mit keresünk, a hosszú monológok közben néha-néha felcsillant a hallgatóság szeme, ami talán az érdeklődés szikrája lehetett. Ezenkívül 2012 nyarán, munkahelyem, az ELTE Geofizikai és Űrtudományi Tanszéke Szombathely és környékén rendezte meg a szokásos évi terepgyakorlatát, amit Unger Zoltán (NyME SEK, Földtani Intézeti Tanszék) kollégánk közbenjárása folytán nagy médiavisszhang övezett. Részben ennek hatására a Horvátlövő-Szombathely-Kőszeg háromszögben végzett mérésekhez a helyiek és a földtulajdonosok is sokat segítettek, rengeteget kérdezősködtek.
De a személyes indíttatáson kívül essen pár szó a kötelességről is. 2013 júniusától elnyertem a Jedlik Ányos Doktorjelölti Ösztöndíj a konvergenciarégióban, melynek egyik vállalása, hogy tudományos blogot indítok, azt folyamatosan bővítem és alkalmazom az oktatásban, amit szeptembertől részben Szombathelyen is végezni fogok. Szívja hát magába minden helyi és nem helyi érdeklődő a tudást és a blog hasábjain kívül találkozzunk a leendő előadásokon is!