HTML

Nyugat-Magyarország, a föld ahol élünk

Vas megye földrajzáról, Vas megye földrajzképzéséről, egy vas megyeitől a földrajzról és a vas megyei földrajzképzésben hallgatóknak számos érdekességről. A korábbi leírás kicsit hivatalosabb: Kutatásaim során Nyugat-Magyarország, konkrétabban Vas megye és a hozzá csatlakozó Őrvidéki terület földrajzi-földtani megismerésével foglalkozom. A konkrét vizsgálatok közben számos olyan érdekességet ismerek meg, amit szívesen megosztok földijeimmel, a terület érdeklődő lakosaival. A kutatás az Európai Unió és Magyarország támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával a TÁMOP 4.2.4.A/2-11-1-2012-0001 azonosító számú „Nemzeti Kiválóság Program – Hazai hallgatói, illetve kutatói személyi támogatást biztosító rendszer kidolgozása és működtetése konvergencia program” című kiemelt projekt keretei között valósult meg.

Friss topikok

  • István Gárdonyi: Kedves Gábor! A Gyöngyös-síkról keresgéltem a neten, amikor rátaláltam a blogodra. Sok érdekes dol... (2015.04.26. 13:13) Gyöngyös-Perint, első eredmények

Üdvözlet!

2013.08.21. 14:37 g-bacsi

Régi ötletem, miszerint valahol közzéteszem kutatásaim eredményeit, mostanra kötelességemé vált. Természetesen kutatóként ezt folyamatosan meg kell tennem tudományos publikációk, előadások formájában, azonban vannak olyan érdekességek is, melyek a számok és adatok halmazából kibogozva a kutatási területen élők számára is érdekes lehet.

Az indíttatást az adta, hogy terepbejárásaimon általában nem egyedül vettem részt, valakit a családból vagy épp a barátok közül rábeszéltem, hogy kísérjenek el. Mikor ilyenkor elkezdtem mesélni, hogy mit is csinálunk, mit keresünk, a hosszú monológok közben néha-néha felcsillant a hallgatóság szeme, ami talán az érdeklődés szikrája lehetett. Ezenkívül 2012 nyarán, munkahelyem, az ELTE Geofizikai és Űrtudományi Tanszéke Szombathely és környékén rendezte meg a szokásos évi terepgyakorlatát, amit Unger Zoltán (NyME SEK, Földtani Intézeti Tanszék) kollégánk közbenjárása folytán nagy médiavisszhang övezett. Részben ennek hatására a Horvátlövő-Szombathely-Kőszeg háromszögben végzett mérésekhez a helyiek és a földtulajdonosok is sokat segítettek, rengeteget kérdezősködtek.

De a személyes indíttatáson kívül essen pár szó a kötelességről is. 2013 júniusától elnyertem a Jedlik Ányos Doktorjelölti Ösztöndíj a konvergenciarégióban, melynek egyik vállalása, hogy tudományos blogot indítok, azt folyamatosan bővítem és alkalmazom az oktatásban, amit szeptembertől részben Szombathelyen is végezni fogok. Szívja hát magába minden helyi és nem helyi érdeklődő a tudást és a blog hasábjain kívül találkozzunk a leendő előadásokon is!

Szólj hozzá!

Címkék: földrajz Nyugat-Magyarország Vas megye ELTE Geofizikai és Űrtudományi Tanszék NyME SEK Földtani Intézeti Tanszék Jedlik Ányos Doktorjelölti Ösztöndíj

A bejegyzés trackback címe:

https://vasgeo.blog.hu/api/trackback/id/tr305469629

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása