HTML

Nyugat-Magyarország, a föld ahol élünk

Vas megye földrajzáról, Vas megye földrajzképzéséről, egy vas megyeitől a földrajzról és a vas megyei földrajzképzésben hallgatóknak számos érdekességről. A korábbi leírás kicsit hivatalosabb: Kutatásaim során Nyugat-Magyarország, konkrétabban Vas megye és a hozzá csatlakozó Őrvidéki terület földrajzi-földtani megismerésével foglalkozom. A konkrét vizsgálatok közben számos olyan érdekességet ismerek meg, amit szívesen megosztok földijeimmel, a terület érdeklődő lakosaival. A kutatás az Európai Unió és Magyarország támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával a TÁMOP 4.2.4.A/2-11-1-2012-0001 azonosító számú „Nemzeti Kiválóság Program – Hazai hallgatói, illetve kutatói személyi támogatást biztosító rendszer kidolgozása és működtetése konvergencia program” című kiemelt projekt keretei között valósult meg.

Friss topikok

  • István Gárdonyi: Kedves Gábor! A Gyöngyös-síkról keresgéltem a neten, amikor rátaláltam a blogodra. Sok érdekes dol... (2015.04.26. 13:13) Gyöngyös-Perint, első eredmények

Poszt-rift deformációk lehetséges okai a Rohonci-ablak környezetében

2014.05.20. 00:14 g-bacsi

Megvolt a doktori védésem, tanulságos volt. Azóta voltam konferencián a CeTEGen és az EGU GA-n (hamarosan jelentkezem a beszámolókkal, addig az előbbi absztraktjainak a linkje: http://gs.ing.pan.pl/tom042.html, azon belül http://gs.ing.pan.pl/42_PDF/GS42_003-103.pdf, 41.oldal és http://gs.ing.pan.pl/42_PDF/GS42_188-189.pdf). Ezeken a doktori kutatásomban elért legfontosabb eredményeket mutattam be, vagyis hogy a különböző geomorfometriai eszközökkel milyen szemmel láthatatlan jelenségeket sikerült kimutatni és azok milyen jó összefüggésben vannak az aljzatmorfológiával és a felső-pannon horizontok geometriájával.

Utóbbi jelenséget részben megtárgyaltuk az egyetemen életrekeltett földtudós találkozón, amiból a legfontosabb levonandó következtetés az egyik jövőbeni kutatási irány is egyben. A posztrift deformációk megléte viszonylag elfogadottá vált. Azokat kiváltó okok azonban továbbra sem bizonyosak. Így a következő feladatok várhatók a kutatás folytatásában:

  • a vizsgált szeizmikus szelvények statikus korrekciójának vizsgálata
  • a mélység-idő összefüggés megállapítása és alkalmazása: a szelvények mélységre alakítása
  • a kompakció mértékének kiszámítása a litológia, porozitás-trendek segítségével.

Úgyhogy ha a blogot esetleg a hallgatóim valamelyike olvassa, ezek lesznek a kiírt TDK és szakdolgozati témáim.

Szólj hozzá!

Címkék: szakdolgozat diplomamunka szeizmika TDK Nyugat-Magyarország Vas megye ELTE Geofizikai és Űrtudományi Tanszék Geofizika szerkezetkutatás Pennini-ablak kompakció

A bejegyzés trackback címe:

https://vasgeo.blog.hu/api/trackback/id/tr216183767

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása