HTML

Nyugat-Magyarország, a föld ahol élünk

Vas megye földrajzáról, Vas megye földrajzképzéséről, egy vas megyeitől a földrajzról és a vas megyei földrajzképzésben hallgatóknak számos érdekességről. A korábbi leírás kicsit hivatalosabb: Kutatásaim során Nyugat-Magyarország, konkrétabban Vas megye és a hozzá csatlakozó Őrvidéki terület földrajzi-földtani megismerésével foglalkozom. A konkrét vizsgálatok közben számos olyan érdekességet ismerek meg, amit szívesen megosztok földijeimmel, a terület érdeklődő lakosaival. A kutatás az Európai Unió és Magyarország támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával a TÁMOP 4.2.4.A/2-11-1-2012-0001 azonosító számú „Nemzeti Kiválóság Program – Hazai hallgatói, illetve kutatói személyi támogatást biztosító rendszer kidolgozása és működtetése konvergencia program” című kiemelt projekt keretei között valósult meg.

Friss topikok

  • István Gárdonyi: Kedves Gábor! A Gyöngyös-síkról keresgéltem a neten, amikor rátaláltam a blogodra. Sok érdekes dol... (2015.04.26. 13:13) Gyöngyös-Perint, első eredmények

Update: szerkezet ÉS glaciális felszínfejlődés?

2013.12.12. 08:20 g-bacsi

czudekdemek1970_alaszkepzodes_1386832364.jpg_1165x668

Szakdolgozóm Szabó Vera a közeljövőben leadandó diplomamunkájában tüzetesen utánaolvasott a periglaciális területen jellemző felszínformálódásnak. Kutatási területén (Gyöngyös-sík, a Gyöngyös és a Répce között) tudvalevő, hogy kisebb formák (fagyékek, krioturbáció) előfordulnak. Vizsgálatai során számos olyan nagyobb méretű formát és anomáliát talált, mely ezekkel a folyamatokkal nagyságrendjük miatt nem magyarázhatók, viszont előfordulásuk sűrűsége mindenképpen megcáfolja a tektonikus eredetet. A nemzetközi szakirodalomba beleásva magát olyan jelenleg is aktív folyamatokat ismert meg, amikkel ezek kialakulása könnyedén megmagyarázható (ld. mellékelt ábra Czudek & Demek 1970 alapján).

Lelkesen várom a végleges verziót és remélem publikálni is sikerül majd az eredményeket.

Szólj hozzá!

Címkék: földrajz Nyugat-Magyarország ELTE Geofizikai és Űrtudományi Tanszék Gyöngyös-sík periglaciális

A bejegyzés trackback címe:

https://vasgeo.blog.hu/api/trackback/id/tr205687097

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása