HTML

Nyugat-Magyarország, a föld ahol élünk

Vas megye földrajzáról, Vas megye földrajzképzéséről, egy vas megyeitől a földrajzról és a vas megyei földrajzképzésben hallgatóknak számos érdekességről. A korábbi leírás kicsit hivatalosabb: Kutatásaim során Nyugat-Magyarország, konkrétabban Vas megye és a hozzá csatlakozó Őrvidéki terület földrajzi-földtani megismerésével foglalkozom. A konkrét vizsgálatok közben számos olyan érdekességet ismerek meg, amit szívesen megosztok földijeimmel, a terület érdeklődő lakosaival. A kutatás az Európai Unió és Magyarország támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával a TÁMOP 4.2.4.A/2-11-1-2012-0001 azonosító számú „Nemzeti Kiválóság Program – Hazai hallgatói, illetve kutatói személyi támogatást biztosító rendszer kidolgozása és működtetése konvergencia program” című kiemelt projekt keretei között valósult meg.

Friss topikok

  • István Gárdonyi: Kedves Gábor! A Gyöngyös-síkról keresgéltem a neten, amikor rátaláltam a blogodra. Sok érdekes dol... (2015.04.26. 13:13) Gyöngyös-Perint, első eredmények

Távérzékelj otthon! Összefoglaló a Global Mappertől

2018.08.22. 08:34 g-bacsi

Global Mapper LiDAR vs PhoDAR összefoglaló

Napjainkban egyre inkább terjedni látszik a fotogrammetria, nem csak csúcs-szakmai körökben, hanem már a modern technológiát kedvelők, földrajzot művelők és főleg az e kettőt magukban ötvöző egyetemi hallgatók közt. Ez ad egy kis munkát a távérzékelés oktatásában is, hiszen alapfeladatunk a technikai lehetőségek bemutatása, jobb esetben ezek elsajátításának elősegítése.

A minap került a kezembe egy közlemény, mely a LiDAR és a fotogrammetriai eljárással készített 3D pontfelhő (újkeletű nevén PhoDAR?) összehasonlítását hivatott elvégezni karsztos területen. Az összehasonlítás meglepően jó eredményt adott: a formák leképezése a két módszerrel nagyon hasonló lett.

A most hivatkozott link egy rövid összefoglalót ad a két módszer előnyeiről és hátrányairól. Angolul persze. Üröm az örömben, hogy a Global Mapper egy fizetős alkalmazás, a kiegészítő LiDAR modul pedig megduplázza a költségeket, de ha már megismerjük a módszert, könnyen rátalálunk az ingyenes lehetőségekre is. Terveim szerint hamarosan segíteni is fogok ebben ;-)

Szólj hozzá!

Címkék: földrajz távérzékelés Geofizika ELTE SEK Savaria Földrajzi Tanszék

A bejegyzés trackback címe:

https://vasgeo.blog.hu/api/trackback/id/tr4414194451

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása